... ett av de bästa rougen there is kommer från Armani och heter
Blending blush duo, 415 kr?

Jag jobbar så hårt med det mot vinterblekheten, att det ser nästintill misshandlat ut. Färgen är
01:an och är en tvådelad historia med ett rosa peachy och ett mer bronzigt crèmerouge. Helt fantastiskt att mixa till den perfekta färgen med. (Armani säljs endast på NK i Stockholm.)
Ser ni förresten ett fel med den här bilden? Förutom det urgröpta rouget? Det handlar om ett av mina definitiva I-landsproblem: mysteriet med det försvunna U:et.
U:et försvann efter en sen natt på spyan för lite drygt ett år sedan. Jag kom dit med en Miu Miu, kom hem med en Miu Mi. Det finns två teorier: någon petade bort det när väskan inte var under uppsikt. Eller fastnade jag i något.
Jag har försökt lösa det här ett tag, men Parisbutiken vill kidnappa väskan i minst sju (!) veckor för att sätta tillbaka U:et. Och det är min mest använda väska.
Någon som har ett U till salu som jag kan banka dit själv?