Populärt: Bäst i test Se Min Rutin Skönhetsredaktörens favoriter Parfymer Beautytrender

4 lyxiga presenter till Fars dag

07 nov, 2015
AvEmma Unckel
För att spara den här artikeln
måste du vara medlem
Logga in på ditt kontoellerSkapa ett konto här!
Annons

I morgon är det fars dag och om det är några som ibland glöms bort i skönhetsdimman är det väl ändå våra älskade pappor. Råd bot på det! Vi har valt ut några säkra kort som gör alla pappor glada. 

På söndag är det dags att fira fars dag, och oavsett om din pappa är en typ som inte har fyll badrumsskåpet med produkter eller om han är en trendkänslig groomingexpert finns något för alla på den här listan. Varsågoda: 4 skönhetsprodukter som varje far förtjänar.

Få det bästa av ELLEs värld - anmäl dig till våra nyhetsbrev

Vi handplockar vårt bästa innehåll åt dig med maxad inspiration och de senaste trenderna. Utöver det får du ta del av exklusiva erbjudanden, tävlingar och inbjudningar till olika event. Fyll bara i dina uppgifter här så sköter vi resten! ♥

Razor Imitation, 1 525 kr, Edwin Jagger.

Denna lyxiga ställning för både rakborsten och rakblad är något vi på ELLEs skönhetsredaktion ger tummen upp för. Ett måste för manen som vill ha extra finess.

Cleansing Shave, 429 kr, Murad.

En härlig cleansingprodukt som förbereder huden för rakning samtidigt som den lugnar och förebygger ”skäggfinnar”.

Shave Soap, 298 kr, Crabtree & Evelyn.

För den som vill att saker ska vara extra enkla rekommenderar vi den här lätthanterliga tvålen för våtrakning i fint träetui (även en snygg badrumsaccessoar).

Annons

Smooth Result Shave and Beard Oil, 325kr, Elemis.

En mjukgörande olja som läggs på huden innan rakning och mjukar upp hårstråna samtidigt som den ger näring och återfuktar.

Annons